LITWA NIEZNANA

Cena

Cena 46-45+3 44-40+3
55-47+4
39-30+2 29-25+2
4 dni/3HB 515 zł 535 zł 610 zł 680 zł
5 dni/4HB 635 zł 655 zł 730 zł 800 zł

2017 r.

Cena wycieczki dla grup powyżej 55 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.
Grupa wiekowa:gimnazjum, liceum

Cena zawiera

  • noclegi
  • przejazd autokarem
  • miejsca gratis dla opiekunów
  • opiekę pilota
  • wyżywienie HB (2 posiłki: śniadanie, obiadokolacja)
  • ubezpieczenie KL-NNW
  • podatek VAT

Cena nie zawiera

  • opłat za bilety wstępu i przewodników miejscowych

Opis wycieczki

Dzień 1. Godz. 06.00 wyjazd w Warszawy. Przyjazd do KIEJDAN – zwiedzanie: spacer na most nad rzeką Niewiażą, Stare Miasto z czterema rynkami, zbór kalwiński z mauzoleum Radziwiłłów, zabytkowe domy szkockich kupców, synagogi z XVIII i XIX wieku. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2. Zwiedzanie RUNDALE – barokowego zespołu parkowo-pałacowego Ernesta von Birona, położonego po łotewskiej stronie granicy. Powrót na Litwę, przejazd do BIRŻY – zwiedzanie wnętrza odrestaurowanej dawnej siedziby Radziwiłłów i Tyszkiewiczów. Powrót do Kiejdan na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3. Po śniadaniu wyjazd w kierunku wybrzeża. Zwiedzanie KRETINGI (pozostałości pałacu i oranżerii Tyszkiewiczów) i PAŁANGI – najsłynniejszego litewskiego kurortu (Ogród Botaniczny, Muzeum Bursztynu w Pałacu Tyszkiewiczów, neogotycki kościół, spacer na molo i czas wolny na plaży słynącej z białego piasku i wydm). Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 4. Zwiedzanie KŁAJPEDY, głównego portu Litwy (Stare i Nowe miasto, kościół NMP, tereny zamkowe, park rzeźb), po południu przeprawa promem na MIERZEJĘ KUROŃSKĄ – Muzeum Morskie i dawna twierdza Kopgalis – dziś delfinarium. JUODKRANTE – najstarsza osada na półwyspie z Górą Czarownic i nawiązującymi do litewskich legend drewnianymi rzeźbami, NIDA – dom Tomasza Manna, zabytkowe domy rybackie, spacer na wydmy). Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5. Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Po drodze krótki postój w TAUROGACH – oglądamy pozostałości rezydencji Radziwiłłów. Po przekroczeniu granicy, po stronie polskiej, postój na obiad (dodatkowo płatny). Przyjazd do Warszawy ok. 21.00.

Zamów dokładny program wycieczki szkolnej

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok