LITWA NIEZNANA

Cena

Cena 46-45+3 44-40+3
55-47+4
39-30+2 29-25+2
4 dni/3HB 515 zł 535 zł 610 zł 680 zł
5 dni/4HB 635 zł 655 zł 730 zł 800 zł

2017 r.

Cena wycieczki dla grup powyżej 55 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.
Grupa wiekowa:gimnazjum, liceum

Cena zawiera

  • noclegi
  • przejazd autokarem
  • miejsca gratis dla opiekunów
  • opiekę pilota
  • wyżywienie HB (2 posiłki: śniadanie, obiadokolacja)
  • ubezpieczenie KL-NNW
  • podatek VAT

Cena nie zawiera

  • opłat za bilety wstępu i przewodników miejscowych

Opis wycieczki

Dzień 1. Godz. 06.00 wyjazd w Warszawy. Przyjazd do KIEJDAN – zwiedzanie: spacer na most nad rzeką Niewiażą, Stare Miasto z czterema rynkami, zbór kalwiński z mauzoleum Radziwiłłów, zabytkowe domy szkockich kupców, synagogi z XVIII i XIX wieku. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2. Zwiedzanie RUNDALE – barokowego zespołu parkowo-pałacowego Ernesta von Birona, położonego po łotewskiej stronie granicy. Powrót na Litwę, przejazd do BIRŻY – zwiedzanie wnętrza odrestaurowanej dawnej siedziby Radziwiłłów i Tyszkiewiczów. Powrót do Kiejdan na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3. Po śniadaniu wyjazd w kierunku wybrzeża. Zwiedzanie KRETINGI (pozostałości pałacu i oranżerii Tyszkiewiczów) i PAŁANGI – najsłynniejszego litewskiego kurortu (Ogród Botaniczny, Muzeum Bursztynu w Pałacu Tyszkiewiczów, neogotycki kościół, spacer na molo i czas wolny na plaży słynącej z białego piasku i wydm). Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 4. Zwiedzanie KŁAJPEDY, głównego portu Litwy (Stare i Nowe miasto, kościół NMP, tereny zamkowe, park rzeźb), po południu przeprawa promem na MIERZEJĘ KUROŃSKĄ – Muzeum Morskie i dawna twierdza Kopgalis – dziś delfinarium. JUODKRANTE – najstarsza osada na półwyspie z Górą Czarownic i nawiązującymi do litewskich legend drewnianymi rzeźbami, NIDA – dom Tomasza Manna, zabytkowe domy rybackie, spacer na wydmy). Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5. Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Po drodze krótki postój w TAUROGACH – oglądamy pozostałości rezydencji Radziwiłłów. Po przekroczeniu granicy, po stronie polskiej, postój na obiad (dodatkowo płatny). Przyjazd do Warszawy ok. 21.00.

Zamów dokładny program wycieczki szkolnej