EKSPERYMENTALNY TORUŃ

Cena

Cena 46-45+3 44-40+3
55-47+4
39-30+2 29-25+2
2 dni 290 zł 300 zł 340 zł 375 zł

2017 r.

Cena wycieczki dla grup powyżej 55 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.
Grupa wiekowa:szkoła podstawowa 1-3, szkoła podstawowa 4-6, gimnazjum, liceum

Cena zawiera

  • noclegi w pokojach 2-6 osobowych
  • przejazd autokarem
  • miejsca gratis dla opiekunów
  • opiekę pilota
  • koszty realizacji programu
  • podatek VAT

Cena nie zawiera

Opis wycieczki

DZIEŃ 1 - Wyjazd ok. 8.00. Centrum Astronomii UMK z najwiekszym w Europie radioteleskopem - wprowadzenie w fascynujące zagadnienia budowy i ewolucji Wszechświata oraz prezentacja najnowszych osiągnięć astronomii. Tu znajdziesz odpowiedzi na pytania: Ile waży radioteleskop? Jak i czym astronom obserwuje niebo? Jaki kolor ma Słońce? Jak znalazł się u nas najsłynniejszy na świecie teleskop? Co widać na falach radiowych? Co wspólnego mają tęcza i gatunki drzew? Toruń - gra miejska. Uczestnicy wędrując w podgrupach przez zakamarki toruńskiej starówki rozwiązują zagadki i zadania historyczne. 

DZIEŃ 2 - Centrum chemii w małej skali - niesamowite spotkanie z chemią. Samodzielne eksperymentowanie. Nauka przez zabawę i doświadczenia w interaktywnym, nowoczesnym Centrum Nauki Młyn Wiedzy. W Centrum można zobaczyć dwie wystawy stałe. Wystawa "O obrotach" poświęcona jest idei koła i ruchu obrotowego oraz jego zastosowaniom praktycznym, także w odniesieniu do dzieła Mikołaja Kopernika "O obrotach cial niebieskich". Druga z wystaw dotyczy tematyki "Rzeki", nawiązując do przepływającej przez Toruń Wisły. Powrót ok. godz. 20.00. 

Zamów dokładny program wycieczki szkolnej