ŁÓDŹ FILMOWA I FABRYKANCKA

Cena

Cena 46-45+3 44-40+3
55-47+4
39-30+2 29-25+2
2 dni 255 zł 265 zł 295 zł 325 zł
3 dni 390 zł 405 zł 450 zł 495 zł

Ceny obowiązujące w 2018 roku.

Cena wycieczki dla grup powyżej 55 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.
Grupa wiekowa:szkoła podstawowa 1-3, szkoła podstawowa 4-6, gimnazjum, liceum

Cena zawiera

  • noclegi w pokojach 2-6 osobowych z łazienkami
  • przejazd autokarem
  • miejsca gratis dla opiekunów
  • opiekę przewodnika w Łodzi
  • wyżywienie (3 posiłki)
  • podatek VAT

Cena nie zawiera

  • opłat za bilety wstępu i przewodników miejscowych

Opis wycieczki

DZIEŃ 1. Spacer ulicą Piotrkowską – Aleja Gwiazd – na której pomysł – na wzór hollywoodzki – wpadł w 1996 roku aktor Jan Machulski. Okolica Starego Rynku, zamieszkiwana kiedyż w dużej mierze przez ludność żydowską weszła w skład łódzkiego getta; Manufaktura – nowoczesne centrum handlowe powstałe na terenie dawnej fabryki Izraela Poznańskiego; Plac Wolności. Muzeum Miasta Łodzi w pałacu Izraela Poznańskiego – łódzki Luwr, największa rezydencja fabrykancka w Polsce.

DZIEŃ 2. Wizyta w Muzeum Animacji Se -ma-for, która obejmuje zwiedzanie ekspozycji wraz z krótką projekcją oraz (w miarę możliwości) warsztat filmowy z animacji poklatkowej. Księży Młyn – XIX-wieczne „miasto w mieście” – dawne osiedle robotnicze. Wizyta w rezydencji Karola Scheiblera mieszczącej dziś Muzeum Kinematografii – unikatowej placówki podtrzymującej tradycje filmowe Łodzi, ale także gromadzącą bogate zbiory sztuki filmowej polskiej i zagranicznej. 

DZIEŃ 3. Wizyta w Białej Fabryce – obecnie siedzibie Muzeum Włókiennictwa, w którym zapoznamy się z włókienniczym procesem produkcyjnym od surowca, przez techniki i technologie włókiennicze do produktów o różnym stopniu i technice przetworzenia. Pokaz w najnowocześniejszym planetarium EC1.

Zamów dokładny program wycieczki szkolnej