ŁÓDŹ FILMOWA I FABRYKANCKA

Cena

Cena 46-40+3 39-35+3 34-30+2 29-25+2
2 dni 265 zł 285 zł 300 zł 330 zł
3 dni 425 zł 455 zł 480 zł 520 zł

Ceny obowiązujące w 2019 roku.

Cena wycieczki dla grup powyżej 55 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.
Grupa wiekowa:szkoła podstawowa 1-3, szkoła podstawowa 4-6, gimnazjum, liceum

Cena zawiera

  • noclegi w pokojach 2-6 osobowych z łazienkami
  • przejazd autokarem
  • miejsca gratis dla opiekunów
  • opiekę przewodnika w Łodzi
  • wyżywienie (2 posiłki)
  • podatek VAT

Cena nie zawiera

  • opłat za bilety wstępu i przewodników miejscowych

Opis wycieczki

DZIEŃ 1. Muzeum Miasta Łodzi w pałacu Izraela Poznańskiego – największa rezydencja fabrykancka w Polsce. Muzeum Kanału Dętka – wizyta w pierwszym otwartym dla zwiedzających tunelu wodociągowym w Polsce, który powstał z myślą o płukaniu miejskiej sieci kanalizacyjnej (wejście odbywa się w grupach 10-osobowych co 15 minut. Okolica Starego Rynku, zamieszkiwana kiedyż w dużej mierze przez ludność żydowską weszła w skład łódzkiego getta; Manufaktura – nowoczesne centrum handlowe powstałe na terenie dawnej fabryki Izraela Poznańskiego; Plac Wolności. Muzeum Fabryki (w CH Manufaktura), które niegdyś mieściło zakłady włókiennicze stworzone przez Izraela Poznańskiego

DZIEŃ 2. Centrum Nauki i Techniki EC1 nastawione jest na dużą interakcyjność ze zwiedzającymi. Samodzielne doświadczenia są obowiązującym elementem wizyty w tym Centrum Nauki, w którym znajduje 150 stanowisk i eksponatów na ponad 8.000 m2 powierzchni wystawienniczej. Pokaz w najnowocześniejszym planetarium EC1. Księży Młyn – XIX-wieczne „miasto w mieście” – dawne osiedle robotnicze. Wizyta w rezydencji Karola Scheiblera mieszczącej dziś Muzeum Kinematografii – unikatowej placówki podtrzymującej tradycje filmowe Łodzi, ale także gromadzącą bogate zbiory sztuki filmowej polskiej i zagranicznej. 

DZIEŃ 3. Spacer ulicą Piotrkowską – Aleja Gwiazd – na której pomysł – na wzór hollywoodzki – wpadł w 1996 roku aktor Jan Machulski. Wizyta w Białej Fabryce – obecnie siedzibie Muzeum Włókiennictwa, w którym zapoznamy się z włókienniczym procesem produkcyjnym od surowca, przez techniki i technologie włókiennicze do produktów o różnym stopniu i technice przetworzenia. 

Zamów dokładny program wycieczki szkolnej

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok