ŚWIĘTOKRZYSKI SZLAK HUMANISTÓW

Cena

Cena 61-40 +3op 39-30 +2op 29-25 +2op
3 dni 375 zł 430 zł 470 zł

Ceny obowiązujące w 2019 roku.

Cena wycieczki dla grup powyżej 60 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.
Grupa wiekowa:gimnazjum

Cena zawiera

  • noclegi w pokojach 2-6 osobowych z łazienkami
  • przejazd autokarem
  • miejsca gratis dla opiekunów
  • opiekę pilota
  • wyżywienie (3 posiłki: śniadanie, suchy prowiant, obiadokolacja)
  • podatek VAT

Cena nie zawiera

  • opłat za bilety wstępu i przewodników miejscowych

Opis wycieczki

DZIEŃ 1

Kielce - spacer z przewodnikiem śladami pisarza: Katedra p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Pałac Biskupów Krakowskich, ogród włoski, ul. Sienkiewicza, rynek, Kadzielnia - rezerwat geologiczny z najpiękniejszym w Polsce amfiteatrem wykutym w skale. Gra terenowa  Z pamiętnika młodego Żeromskiego - wędrując zgodnie ze wskazówkami, uczestnicy zabawy odnajdą ścieżki, którymi chadzał pisarz, poznają wiele tajemnic i zapomnianych historii. Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego – zwiedzanie muzeum w formie lekcji muzealnej (tematy do wyboru).

DZIEŃ 2

Azymut na Żeromskiego – wizyta w Centrum Edukacyjnym Szklany Dom, zwiedzanie dworku Stefana Żeromskiego oraz gra terenowa tuż obok tak zwanej „góry domowej” pisarza. Święty Krzyż – wejście na Łysą Górę szlakiem przez Puszczę Jodłową i wizyta w najstarszym polskim sanktuarium z relikwią Krzyża Świętego,  platforma widokowa na słynne Świętokrzyskie Gołoborze. Święta Katarzyna - Kapliczka Żeromskiego, źródełko św. Franciszka, Zespół Klasztorny Bernardynek z XV w.

DZIEŃ 3

Sandomierz – zwiedzanie miasta z przewodnikiem w oparciu o scenariusz Rękawiczki Królowej Jadwigi, zespół zabudowy staromiejskiej z Ratuszem i zabytkowymi kamienicami, Bazylika Katedralna, Podziemna Trasa Turystyczna – spacer po XIII i XIV w. lochach trasą o długości około 450m. Wąwóz Królowej Jadwigi –  (jeżeli czas i siły pozwolą).

Zamów dokładny program wycieczki szkolnej

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok