Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej

Co ciekawego znajdziecie w Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej?

• MIEJSCA NOCLEGOWE- Dom Wycieczkowy

• REKORDOWE WYCINANKI, PAJĄK ŁOWICKI I PODUSZKA - zobacz to na własne oczy!

• WYPOŻYCZALNIA KAJAKÓW I ROWERÓW

CAŁODOBOWE CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ

Serdecznie Zapraszamy!

Powiat Łowicki to region, który zadowoli najbardziej wybrednych turystów. Jako jeden z nielicznych zachował żywą tradycję stroju ludowego, który z dumą prezentują mieszkańcy przy okazji uroczystości kościelnych, a przede wszystkim podczas słynnych procesji Bożego Ciała. Nic więc dziwnego, że barwne i zachwycające niezwykłym klimatem uroczystości są nieodłącznym elementem widowisk z udziałem zespołów pieśni i tańca działających na Ziemi Łowickiej. 

W okresie letnim odbywają się tu liczne imprezy kulturalno-rozrywkowe, turystyczne i rekreacyjne. Region łowicki to także doskonałe miejsce dla osób chcących aktywnie spędzić swój wolny czas. Posiadamy najdłuższe w województwie łódzkim tematyczne szlaki rowerowe. 

Turysta ma do dyspozycji trzy dobrze oznakowane trasy, o łącznej długości 256 km przebiegające przez największe atrakcje turystyczne regionu. 

Szlak niebieski „Książęcy” - Długość trasy: 14 km

Szlak czerwony „Dwory i Kościoły”- Długość trasy: 123 km

Szlak zielony „Szable i Bagnety”- Długość trasy: 119 km

Rajdy rowerowe jedno i dwudniowe odbywają się w miesiącach: marzec, maj i czerwiec.

Kolejną atrakcją dla odwiedzających są także spływy kajakowe. Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej, biorąc pod uwagę rosnące oczekiwania mieszkańców oraz turystów, zakupiło z dotacji programu operacyjnego „PO RYBY” sprzęt do uprawiania turystyki kajakowej, który można wypożyczyć po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym w naszej placówce.

W maju i lipcu organizujemy dwa spływy kajakowe rzeką Bzurą całkowicie bezpłatne dla uczestników, którzy odpowiednio wcześniej zapiszą się na listę.

W ostatnią niedzielę lipca organizujemy „Łowickie Żniwa”, natomiast ostatnia niedziela sierpnia to termin cyklicznej imprezy pn. „Biesiada Łowicka”. Imprezy te, to nie tylko występy zespołów folklorystycznych, zespołów wykonujących muzykę popularną, czy występy kabaretów, ale przede wszystkim to prestiżowa impreza promocyjna zasobów kulturowych regionu łowickiego. W trakcie imprezy twórcy ludowi prezentują wyroby rękodzielnicze a także prowadzą warsztaty z zakresu : garncarstwa, wikliniarstwa, rzeźby, wycinanki, papieroplastyki, oraz haftu ludowego. Pokazom i warsztatom towarzyszą występy kapel i zespołów ludowych. Koła Gospodyń Wiejskich z gmin prezentują stoiska gastronomiczne z potrawami regionalnymi przygotowywanymi wg tradycyjnych receptur.

Łowickie Żniwa oraz Biesiada Łowicka odbywają się w Skansenie w Maurzycach.

Informacje o organizowanych przedsięwzięciach uzyskają Państwo na stronie internetowej www.lowickie.eu, telefonicznie (46) 837-34-33, (46) 837-57-71.