PETERSBURG TALLIN HELSINKI

Cena

Cena 44+3 40, 39+3 32, 31+2 28,27+2
7 dni/5HB 1390 zł 1480 zł 1580 zł 1790 zł

UWAGA! Cena wycieczki jest ściśle uzależniona od ilości kabin i ich obłożenia. Kabiny na promie są 4-osobowe. Prosimy o kontakt z biurem celem potwierdzenia kalkulacji przy innej niż podana ilości uczestników. 

Cena wycieczki dla grup powyżej 55 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.
Grupa wiekowa:gimnazjum, liceum

Cena zawiera

  • noclegi w kabinach 4-osobowych na promie, dla opiekunów oddzielna pojedyncza kabina. 
  • przejazd autokarem
  • miejsca gratis dla opiekunów
  • opiekę pilota
  • wyżywienie HB (2 posiłki: śniadanie, obiadokolacja)
  • ubezpieczenie KL-NNW
  • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • podatek VAT
  • opłata wizowa-promowa do Rosji typu visa-free 

Cena nie zawiera

  • opłat za bilety wstępu i przewodników miejscowych

Opis wycieczki

Dzień 1. (wtorek) Wyjazd o godzinie 17.00, przejazd nocny do Tallina.

Dzień 2. (środa) Tallinn – Petersburg. Wyżywienie: lunch w Tallinie, spacer z pilotem: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, Cerkiew Aleksandra Newskiego, wieże „Długi Herman” i „Gruba Małgorzata”, Ratusz Miejski, Wielka Gilda Kupiecka. Przeprawa promem Tallin-Helsinki. Zaokrętowanie na prom do Petersburga – kabiny 4 osobowe wewnętrzne z łazienkami. Na promie możliwość skorzystania z oferowanych atrakcji – restauracje, bary, dyskoteki, sklep.

Dzień 3. (czwartek) Petersburg. Wyokrętowanie z promu ok godz 9.00, transfer do hotelu. Zwiedzanie Petersburga: zabytkowy sobór Św. Mikołaja, Teatr Maryjski, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I – „Miedziany Jeździec”, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe. Gmach Sztabu Generalnego oraz Pałacu Zimowego, w którym znajduje się Ermitaż – jedno z największych muzeów świata. Wieczorem rejs statkiem po rzekach i kanałach Petersburga, zwanego „Wenecją Północy” (miasto położone jest na 42 wyspach, przepływa przez jego obszar ponad 100 kanałów). Nocleg.

Dzień 4. (piątek) Petersburg. Po śniadaniu przejazd do Carskiego Sioła (Miasto Puszkin) i zwiedzanie zespołu pałacowego – Wielkiego Pałacu Katarzyny II. Zwiedzanie wnętrz pałacowych z odrestaurowaną bursztynową komnatą oraz ogrodów. Po południu: dla chętnych zwiedzanie kolekcji Ermitaża – największego muzeum sztuki na świecie. Po północy wyjście na podnoszenie mostów. Nocleg.

Dzień 5. (sobota) Petersburg-Helsinki. Twierdza Pietropawłowska z Katedrą św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów, krążownik Aurora. Spacer po Newskim Prospekcie – katedra Kazańska, cerkiew Zbawiciela na Krwi (z zewnątrz). Czas wolny na zakupy. Po obiadokolacji transfer na prom, zaokrętowanie.

Dzień 6. (niedziela) Helsinki, Tallin. Po przypłynięciu do Helsinek czas wolny na śniadanie we własnym zakresie. Spacer po historycznym centrum Helsinek (secesyjny dworzec kolejowy, klasycystyczny Plac Senacki z katedrą luterańską, Sobór Uspieński). Przepłynięcie promem Helsinki- Tallinn. Obiadokolacja w Tallinie, po obiadokolacji wyjazd autokarem na noc do Polski.

Dzień 7. (poniedziałek) Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Zamów dokładny program wycieczki szkolnej