SKARBY TOSKANI

Cena

Cena 46-45+3 44-40+3
55-47+4
39-30+2 29-25+2
6 dni/4HB 1130 zł 1160 zł 1450 zł 1665 zł
Cena wycieczki dla grup powyżej 55 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.
Grupa wiekowa:gimnazjum, liceum

Cena zawiera

  • noclegi
  • przejazd autokarem
  • miejsca gratis dla opiekunów
  • opiekę pilota
  • wyżywienie HB (2 posiłki: śniadanie, obiadokolacja)
  • ubezpieczenie KL-NNW
  • podatek VAT

Cena nie zawiera

  • opłat za bilety wstępu i przewodników miejscowych

Opis wycieczki

Dzień 0/1. Wyjazd ok. godz 22. Przyjazd do hotelu w okolicach Wenecji Zakwaterowanie i obiadokolacja. Odpoczynek po podroży.

Dzień 2. Śniadanie. Zwiedzanie WENECJI : przełynięcie do Placu Św. Marka, następnie zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym Piazza San Marco, Basilica, Palac Dożów, Most Rialto. Powrót do autokaru i przejazd do PADWY – tam spacer do IL SANTO – Bazyliki św Antoniego. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Florencji. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3. Śniadanie. Całodniowa wycieczka 5 TERRE – LIGURIA CINQUE TERRE to niezapomniane, mało znane wybrzeże, urwiste, z turkusową wodą, rudymi skałami i ślicznymi miasteczkami zbudowanymi piętrowo na skałach. Wycieczka przewiduje atrakcje trzech rodzajów: autokar dowozi grupę do uroczego miasteczka Riomaggiore/ Manarola lub Stresa. Stamtąd ścieżką „wyrzeźbioną” na skalnej półce przejdziemys ok. 3 km. Droga znana jest z niezapomnianych widoków, szczególnie upodobali ją sobie zakochani, stąd jej nazwa: Strada dell’Amore. Z miejscowości Manarola przejedziemy pociągiem półką skalną, dając możliwość podziwiania niesamowitych widoków. Pociąg jedzie około 10 minut. Następny przystanek to piękna Vernazza, maleńka miejscowość położona w skalnej zatoczce. Z portu w Vernazzy stateczek zabiera grupę drogą wodną wzdłuż wybrzeża z powrotem do Riomaggiore lub Moterosso. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4. Śniadanie. Poznajemy TOSKANIĘ – przejazd do SIENY, średniowiecznego miasta – państwa, idealnie zachowanych monumentów, i oczywisście słynnego Il PALIO, rok rocznie odbywającego się w tym mieście. Następnie przejazd do SAN GIMIGLIANO – miasto wież, malowniczo położone skąd rozpościera się przepiękna panorama na całą Toskanię Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 5. Śniadanie. Przejazd do FLORENCJI – stolicy Toskanii, zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem miasta: Kosciół Santa Croce, Bazylika i Baptysterium, Ponte Vecchio i Piazza dei Signiori. Czas wolny na ostatnie zakupy i obiad we własnym zakresie. Wyjazd do Polski.

Dzień 6. Powrót we wczesnych godzinach popołudniowych.

Zamów dokładny program wycieczki szkolnej