GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

Cena

Cena 46-45+3 44-40+3
55-47+4
39-30+2 29-25+2
2 dni 215 zł 225 zł 260 zł 290 zł
3 dni 320 zł 330 zł 375 zł 415 zł
4 dni 445 zł 455 zł 515 zł 565 zł
5 dni 550 zł 560 zł 635 zł 700 zł
Cena wycieczki dla grup powyżej 55 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.
Grupa wiekowa:szkoła podstawowa 4-6, gimnazjum, liceum

Cena zawiera

  • noclegi w pokojach 2-6 osobowych z łazienkami
  • przejazd autokarem
  • miejsca gratis dla opiekunów
  • opiekę pilota
  • wyżywienie (3 posiłki: śniadanie, suchy prowiant, obiadokolacja)
  • podatek VAT

Cena nie zawiera

  • opłat za bilety wstępu i przewodników miejscowych

Opis wycieczki

5 dni

SZKOŁA PODSTAWOWA (klasy 4-6), GIMNAZJUM, LICEUM

DZIEŃ 1

Muzeum Minerałów wizyta wraz z pokazem szlifowania – zobaczymy, najcenniejszą na świecie kolekcję krzemienia pasiastego. Zgłębimy niezwykłe tajemnice klejnotów, a w prawdziwej szlifierni krzemienia pasiastego poznamy sekrety szlifowania. Łysica – zdobycie najwyższego szczytu w Górach Świętokrzyskich (Łysica nazywana jest też potocznie Górą Świętej Katarzyny). Źródełko św. Franciszka. Dąb Bartek – wizyta u największego i jednego z najstarszych dębów w Polsce. 

DZIEŃ 2

Jaskinia Raj - jedna z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Zobaczymy unikalne - rajskie formy naciekowe m.in. stalaktyty, stalagmity, jeziorka, "perły" jaskiniowe oraz "pola ryżowe" (konieczna wczesna rezerwacja – prosimy o pilne potwierdzanie zainteresowania zwiedzaniem Jaskini). Zamek w Chęcinach – dawna siedziba rodzin królewskich wzniesiona pod koniec XIII w. Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku – zwiedzanie letniej rezydencji pisarza.

DZIEŃ 3

Święty Krzyż - wejście na Łysą Górę i wizyta w najstarszym polskim sanktuarium z relikwią Krzyża Świętego,  platforma z widokiem na słynne świętokrzyskie Gołoborze. Muzeum Przyrody i Techniki – jedyny taki w Europie Zakład Wielkopiecowy z największą na świecie maszyną parową i Wielkim Piecem. Dodatkowo zobaczymy pierwszą polską ciężarówkę oraz tropy dinozaurów odciśnięte w piaskowcu sprzed 150mln lat. Zajęcia warsztatowe w Muzeum Przyrody i Techniki - tematy lekcji do wyboru na stronie: http://www.ekomuzeum.pl/?page_id=30

DZIEŃ 4

Klasztor Cystersów w Wąchocku - zwiedzanie jednego z najpiękniejszych przykładów architektury romańskiej Polsce. Centrum Nauki Leonarda da Vinci – nauka poprzez zabawę najnowocześniejszy sprzęt i ekspozycje z całego świata. Zwiedzający mają możliwość bezpośredniego kontaktu z twórczością Leonarda da Vinci. Każdy może zapoznać się z najważniejszymi notatkami Leonarda i odkryć wiele tajemnic tego piętnastowiecznego geniusza. Kielce – spacer z przewodnikiem: Katedra p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Pałac Biskupów Krakowskich (z zewnątrz), ogród włoski, ul. Sienkiewicza, rynek, Kadzielnia - rezerwat geologiczny z najpiękniejszym w Polsce amfiteatrem wykutym w skale.

DZIEŃ 5

Zamek Krzyżtopór – architektura zamku nawiązuje do podziału roku kalendarzowego. Wzniesiono tyle wież, ile jest pór roku - 4, tyle sal ile miesięcy w roku - 12, tyle komnat, ile tygodni w roku - 52, oraz tyle okien, ile dni w roku 365. Opatów – krótki spacer po mieście, Kolegiata św. Marcina, Brama Warszawska. Iłża - wejście na wieżę widokową zamku biskupa Grota.

Zamów dokładny program wycieczki szkolnej