ŁÓDŹ FILMOWA I FABRYKANCKA

Cena

Cena 46-45+3 44-40+3
55-47+4
39-30+2 29-25+2
2 dni 220 zł 230 zł 265 zł 290 zł
Cena wycieczki dla grup powyżej 55 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.
Grupa wiekowa:szkoła podstawowa 1-3, szkoła podstawowa 4-6, gimnazjum, liceum

Cena zawiera

  • noclegi w pokojach 2-6 osobowych z łazienkami
  • przejazd autokarem
  • miejsca gratis dla opiekunów
  • opiekę przewodnika w Łodzi
  • wyżywienie (3 posiłki)
  • podatek VAT

Cena nie zawiera

  • opłat za bilety wstępu i przewodników miejscowych

Opis wycieczki

Dzień 1. 

SZKOŁA PODSTAWOWA

Muzeum Animacji Se-Ma-For – Wizyta obejmuje zwiedzanie Muzeum, w którym gromadzone są lalki, dekoracje z filmów i sprzęt zdjęciowy oraz udział w krótkiej projekcji lub warsztat filmowy. Przerwa na posiłek we własnym zakresie w CH Manufaktura - największym centrum handlowym w Polsce, zlokalizowanym na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego – jednego z trzech łódzkich „królów bawełny”. Muzeum historyczne miasta Łodzi w pałacu Izraela Poznańskiego – tzw. "łódzki Luwr" - największa rezydencja fabrykancka w Polsce. 

GIMNAZJUM, LICEUM

Księży Młyn – XIX-wieczne „miasto w mieście” - rozległa dzielnica, która przetrwała w sposób niemal kompletny z okresu rozkwitu przemysłowej Łodzi. W XIX w. Karol W. Scheibler – jeden z największych łódzkich fabrykantów wybudował zespół fabryczno-mieszkalny, rodzaj miasta w mieście. Jego układ urbanistyczny i architektura wzorowane były na angielskich osadach przemysłowych. Na Księży Młyn składają się planowo rozmieszczone i jednolite architektonicznie budynki fabryczne, osiedle mieszkaniowe, rezydencje właścicieli i wille dyrektorskie z ogrodami, a także ulice i bocznice kolejowe, szkoła, dwa szpitale, remiza straży ogniowej, gazownia i klub fabryczny. Muzeum Kinematografii to unikatowa placówka podtrzymująca tradycje filmowe Łodzi, ale także gromadząca bogate zbiory sztuki filmowej polskiej i zagranicznej.Zamiennie z wizytą w Muzeum Kinematografii proponujemy zwiedzanie łódzkiej "Filmówki". Przerwa na posiłek we własnym zakresie w CH Manufaktura - największym centrum handlowym w Polsce, zlokalizowanym na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego – jednego z trzech łódzkich „królów bawełny”. Muzeum historyczne miasta Łodzi w pałacu Izraela Poznańskiego – tzw. "łódzki Luwr" - największa rezydencja fabrykancka w Polsce. 

Dzień 2. 

SZKOŁA PODSTAWOWA

Muzeum Włókiennictwa - zainteresowania naukowe, kolekcjonerskie i popularyzatorskie muzeum obejmują wszystko, co pozostaje w związku z włókienniczym procesem produkcyjnym od surowca, przez techniki i technologie włókiennicze do produktów włókienniczych o różnym stopniu i technice przetworzenia. Gra miejska na terenie ulicy Piotrkowskiej, w której poznacie najważniejszą ulicę Łodzi.

GIMNAZJUM, LICEUM

Spacer ul. Piotrkowską - Aleją Gwiazd, na której pomysł (na wzór hollywoodzki) wpadł w 1996 roku aktor Jan Machulski. Muzeum Włókiennictwa - zainteresowania naukowe, kolekcjonerskie i popularyzatorskie muzeum obejmują wszystko, co pozostaje w związku z włókienniczym procesem produkcyjnym od surowca, przez techniki i technologie włókiennicze do produktów włókienniczych o różnym stopniu i technice przetworzenia. Muzeum Pałac Herbsta – zwiedzanie XIX wiecznych wnętrz pałacowych w fabrykanckim stylu z przełomu XIX i XX wieku należących kiedyś do Edwarda Herbsta i Zofii Matyldy Herbst -córki „króla bawełny” Karola Scheiblera.

Zamów dokładny program wycieczki szkolnej