JURAJSKA PRZYGODA***

Cena

Cena 46-45+3 44-40+3
55-47+4
39-30+2 29-25+2
3 dni 460 zł 470 zł 510 zł 560 zł

Ceny obowiązujące w 2018 roku.

Cena wycieczki dla grup powyżej 55 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.
Grupa wiekowa:szkoła podstawowa 1-3, szkoła podstawowa 4-6, gimnazjum, liceum

Cena zawiera

  • noclegi w pokojach 2-6 osobowych z łazienkami (w Hotelu 3-gwiazdkowym)
  • przejazd autokarem
  • miejsca gratis dla opiekunów
  • opiekę pilota
  • wyżywienie (3 posiłki: śniadanie, suchy prowiant, obiadokolacja)
  • koszty realizacji programu
  • podatek VAT

Cena nie zawiera

Opis wycieczki

3 dni

DZIEŃ 1

SZKOŁA PODSTAWOWA

Wioska Żywej Historii to możliwość skorzystania z różnych form poznawania historii: 1) Interaktywnego zwiedzania ekspozycji oraz warsztatów w sali rzemiosł - zaczynamy od zabawy w czternastowiecznej kuchni, sprawdzamy co jadano w czasach Kazimierza Wielkiego, a co dotarło do nas dużo później. Na rynku mierzymy i ważymy miarami łokcia, kamienia, wołu. W skryptorium piszemy gęsim piórem. Na rycerskiej wyprawie rozbijamy szesnastowieczny namiot dowódcy, sprawdzamy co widać w hełmie husarza. 2) Zabaw turniejowych na dworze - wychodzimy z sal by poznać klimat średniowiecznych turniejów. Rywalizujemy między zespołami w rzucie oszczepem, strzelaniu z łuku, robieniu powrozów, grach zręcznościowych i dawnych tańcach. Dla zwycięzców nagrody, a dla przegranych dyby :)

GIMNAZJUM, LICEUM

OJCOWSKI PARK NARODOWY – spacer z przewodnikiem Doliną Prądnika, Brama Krakowska, Grota Łokietka, zamek w  Pieskowej Skale  (bez wnętrz), Maczuga Herkulesa.

DZIEŃ 2

SZKOŁA PODSTAWOWA

Wycieczka terenowa pn. Co kryją Jurajskie Skały? to spacer  z przewodnikiem wśród jurajskich ostańców podczas którego samodzielnie będziemy mogli poszukać skamieniałości okresu jurajskiego w odkrywce geologicznej. Podczas wyprawy poruszane będą m.in. następujące zagadnienia: era mezozoiczna – era dinozaurów, rozkład lądów i oceanów w okresie jurajskim, budowa skał dzisiejszej Jury. Odwiedzimy również największe i najdostojniejsze z Orlich Gniazd – Zamek w Ogrodzieńcu, a także Gród na Górze Birów – rekonstrukcję dawnej osady. Wizyta w Parku Doświadczeń Fizycznych w Ogrodzieńcu: Symulator Lotów, Kalejdoskop Gigant, Kołyska Newtona, Wirujący krater czy Telegraf Akustyczny to tylko niektóre z urządzeń, dzięki którym poznacie podstawowe prawa fizyki. Wizytę w Parku zakończymy zjazdem na specjalnie wyprofilowanym torze saneczkowym! 

GIMNAZJUM, LICEUM

ZAJĘCIA WSPINACZKOWE w Podlesicach - uczestnicy zajęć poznają zasady i podstawowe techniki wspinaczkowe.  Dowiedzą się, jak bezpiecznie i pewnie czuć się podczas wspinania, jak asekurować i samemu pokonywać drogi wspinaczkowe. Instruktor przekaże też podstawową informację o sprzęcie wspinaczkowym i sposobach jego używania. Podlesice to serce północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej – wspinaczkowej mekki na mapie Polski.

DZIEŃ 3

SZKOŁA PODSTAWOWA

MUZEUM DAWNYCH RZEMIOSŁ w Starym Młynie – odwiedzając Stary Młyn wyruszamy w podróż w czasie. W jej trakcie poznajemy historię pięciu głównych rzemiosł, od wieków obecnych w Żarkach: młynarstwa, piekarstwa, szewstwa, bednarstwa i kołodziejstwa. W trakcie zwiedzania każdy uczestnik może wziąć udział w drobnych czynnościach związanych z wyrobem mąki: mielenie młynkiem, rozcieranie ziarna kamieniem, praca przy żarnach i stępie (każdy uczestnik dostaje również pamiątkowy woreczek z mąką). MALI WŁOSCY KUCHARZE – warsztat wytwarzania pizzy pod kierunkiem Szefa Kuchni. Każde uczestnik warsztatów robi własnoręcznie pizzę z wybranych składników. GAZIKIEM PRZEZ JURĘ – serdecznie zapraszamy na niepowtarzalną wycieczkę Jurajskimi ścieżkami. Na trasie mamy możliwość podziwiać wapienne ostańce i odkrywać uroki krajobrazu. 

GIMNAZJUM, LICEUM

TURNIEJ NA KRĘGIELNI (1h). WŁOSCY KUCHARZE – warsztat wytwarzania pizzy pod kierunkiem Szefa Kuchni. Każde uczestnik warsztatów robi własnoręcznie pizzę z wybranych składników. GAZIKIEM PRZEZ JURĘ – serdecznie zapraszamy na niepowtarzalną wycieczkę Jurajskimi ścieżkami. Na trasie mamy możliwość podziwiać wapienne ostańce i odkrywać uroki krajobrazu. 

Zamów dokładny program wycieczki szkolnej