JURA + KRAKÓW

Cena

Cena 46-45+3 44-40+3
55-47+4
39-30+2 29-25+2
4 dni 440 zł 450 żł 510 zł 560 zł
5 dni 545 zł 555 zł 630 zł 695 zł
Cena wycieczki dla grup powyżej 55 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.
Grupa wiekowa:szkoła podstawowa 1-3, szkoła podstawowa 4-6, gimnazjum, liceum

Cena zawiera

  • noclegi w pokojach 2-6 osobowych z łazienkami
  • przejazd autokarem
  • miejsca gratis dla opiekunów
  • opiekę pilota
  • wyżywienie (3 posiłki: śniadanie, suchy prowiant, obiadokolacja)
  • podatek VAT

Cena nie zawiera

  • opłat za bilety wstępu i przewodników miejscowych

Opis wycieczki

Dzień 1. Złoty Potok – Pałac Raczyńskich, dworek Krasińskich, spacer ścieżka przyrodniczą rezerwatem krajobrazowym Parkowe do Diabelskich Mostów. Zamek Królewski w Olsztynie.

Dzień 2. Wizyta w Hucie Szkła Kryształowego w Zawierciu. Wycieczka terenowa pt. Co kryją Jurajskie Skały? to spacer z przewodnikiem wśród jurajskich ostańców podczas którego samodzielnie będziemy mogli poszukać skamieniałości okresu jurajskiego w odkrywce geologicznej. Podczas wyprawy poruszane będą m.in. następujące zagadnienia: era mezozoiczna – era dinozaurów, rozkład lądów i oceanów w okresie jurajskim, budowa skał dzisiejszej Jury. Odwiedzimy również największe i najdostojniejsze z Orlich Gniazd – Zamek w Ogrodzieńcu, a także Gród na Górze Birów – rekonstrukcję dawnej osady. Zamki w Mirowie i Bobolicach – jedne z najbardziej romantycznych zamków na Szlaku Orlich Gniazd. Wycieczka szlakiem Rzędkowickie Skały wśród jurajskich ostańców.

Dzień 3. Kraków: Wzgórze Wawelskie – Katedra, dziedziniec zamkowy. Przejście Traktem Królewskim, Sukiennice, Kościół Mariacki, Rynek Główny, ul. Floriańska, Barbakan, pl. Matejki z pomnikiem grunwaldzkim. Krakowski Kazimierz – dzielnica Krakowa ukształtowana przez wielowiekowe sąsiedztwo chrześcijańsko -żydowskie. Fabryka Oscara Schindlera.

Dzień 4. Zajęcia terenowe z Jurajską Grupą GOPR – prelekcja multimedialna o zasadach bezpieczeństwa podczas aktywnego wypoczynku połączona z omówieniem działań ratowniczych i specyfiki wypadków na Jurze. Pokaz sprzętu ratowniczego i sprzętu alpinistycznego. Wyjście w teren wspinaczkowy z ratownikiem – wspinaczka na drogach o różnym stopniu trudności z asekuracją na wędkę, zjazdy ze skalnej turni. Wizyta w Parku Doświadczeń Fizycznych w Ogrodzieńcu: Symulator Lotów, Kalejdoskop Gigant, Kołyska Newtona, Wirujący Krater czy Telegraf Akustyczny to tylko niektóre z urządzeń, dzięki którym poznacie podstawowe prawa fizyki. Wizytę w Parku zakończymy zjazdem na specjalnie wyprofilowanym torze saneczkowym!

Dzień 5. Bochnia – wizyta w najstarszej w Polsce kopalni soli. Powrót ok. 19.00-20.00.

Zamów dokładny program wycieczki szkolnej