KRAKÓW I OKOLICE

Cena

Cena 46-45+3 44-40+3
55-47+4
39-30+2 29-25+2
4 dni 440 zł 450 zł 515 zł 565 zł
5 dni 590 zł 605 zł 670 zł 735 zł

Ceny obowiązujące w 2018 roku.

Cena wycieczki dla grup powyżej 55 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.
Grupa wiekowa:szkoła podstawowa 1-3, szkoła podstawowa 4-6, gimnazjum, liceum

Cena zawiera

  • noclegi w pokojach 2-6 osobowych z łazienkami
  • przejazd autokarem
  • miejsca gratis dla opiekunów
  • opiekę pilota
  • wyżywienie (3 posiłki: śniadanie, suchy prowiant, obiadokolacja)
  • podatek VAT

Cena nie zawiera

  • opłat za bilety wstępu i przewodników miejscowych

Opis wycieczki

5 dni

DZIEŃ 1

Bochnia - zwiedzanie najstarszej w Polsce Kopalni Soli to niezwykła podróż przez najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni. Unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą wyjątkowoe, zadziwiające podziemne miasto.

DZIEŃ 2

Zamek Lipowiec – dawna twierdza biskupów krakowskich; jeden z zamków wybudowanych w systemie Orlich Gniazd. Wadowice – miasto rodzinne Jana Pawła II, Dom rodzinny Karola Wojtyły, Bazylika Ofiarowania NMP. Kalwaria Zebrzydowska - Sanktuarium, spacer dróżkami wpisanymi na listę UNESCO.

DZIEŃ 3

SZKOŁA PODSTAWOWA

Wycieczka na Halę Barankową – niepowtarzalny zabytek kultury babiogórskiej, znajdujący się w Zawoi Górnej, na stokach Jałowca - spotkanie z bacą, zapoznanie się z obyczajami pasterskimi. Warsztaty z projektowania własnego parku narodowego, oczywiście w mikro skali :) - zajęcia polegające na stworzeniu makiety parku z powszechnie dostępnych materiałów takich jak kamienie, gałęzie etc. 

GIMNAZJUM, LICEUM

Wejście na masyw Babiej Góry z przewodnikiem – znajdujący się na nim Diablak (1725 m.n.p.m.) to poza Tatrami najwyższy szczyt w Polsce. 

DZIEŃ 4

SZKOŁA PODSTAWOWA

Wycieczka po Krakowie z przewodnikiem: Wzgórze Wawelskie – Katedra, dziedziniec zamkowy, przejście m. in. Traktem Królewskim: ul. Kanoniczna z Domem Długosza, ul. Grodzka, Pałac Biskupów Krakowskich na Franciszkańskiej oraz Kamienica Dziekańska, w której mieszkał biskup Karol Wojtyła, Bazylika Mariacka, Rynek Główny, Sukiennice, Brama Floriańska, Barbakan, pl. Matejki z pomnikiem grunwaldzkim. Muzeum Historii Miasta Krakowa w podziemiach rynku - spacerując po wystawie uczestnicy poznają historię krakowskiego ośrodka miejskiego.

GIMNAZJUM, LICEUM

Wycieczka po Krakowie z przewodnikiem: Wzgórze Wawelskie – Katedra, dziedziniec zamkowy, przejście m. in. Traktem Królewskim: ul. Kanoniczna z Domem Długosza, ul. Grodzka, Pałac Biskupów Krakowskich na Franciszkańskiej oraz Kamienica Dziekańska, w której mieszkał biskup Karol Wojtyła, Bazylika Mariacka, Rynek Główny, Sukiennice, Brama Floriańska, Barbakan, pl. Matejki z pomnikiem grunwaldzkim. Spacer z przewodnikiem po Krakowskim Kazimierzu: dzielnicy Krakowa ukształtowanej przez wielowiekowe sąsiedztwo chrześcijańsko-żydowskie. Synagoga Wysoka, Synagoga Izaaka, Synagoga Remuh, Synagoga Tempel, Ulica Szeroka (zwiedzanie wnętrza jednej z synagog).

DZIEŃ 5

Ojcowski Park Narodowy – zwiedzanie Jaskini Wierzchowskiej – największej jaskini na Jurze Krakowskiej, zamek w  Pieskowej Skale  (bez wnętrz), Maczuga Herkulesa.

Zamów dokładny program wycieczki szkolnej