LUBLIN WOJCIECHÓW

Cena

Cena 46-45+3 44-40+3
55-47+4
39-30+2 29-25+2
1 dzień 60 zł 70 zł 85 zł 100 zł

2017 r.

Cena wycieczki dla grup powyżej 55 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.
Grupa wiekowa:szkoła podstawowa 1-3, szkoła podstawowa 4-6

Cena zawiera

  • przejazd autokarem
  • miejsca gratis dla opiekunów
  • opiekę pilota
  • podatek VAT

Cena nie zawiera

  • opłat za bilety wstępu i przewodników miejscowych

Opis wycieczki

Lublin - Zamek Królewski, Kaplica Trójcy Świętej. Spacer ulicami „miasta w murach” (Brama Krakowska, Rynek z kamienicami wzniesionymi w 1poł XVIIw. w tzw. charakterystycznym stylu zwanym renesansem lubelskim, zespół kościelno-klasztorny Dominikanów, plac Po Farze, Brama Grodzka.

Wojciechów - W Muzeum Kowalstwa można zobaczyć w pełni wyposażoną, starą kuźnię z paleniskiem, kowadłem, miechem kowalskim poruszanym ręcznie i wszystkimi narzędziami, które kowal wykorzystywał w swojej pracy. Goście mogą tu zagrać marsza kowalskiego na kowadle, zaostrzyć siekierę na ręcznej szlifierce, posłuchać opowieści o pracy kowala i dowiedzieć się dlaczego podkowa przynosi szczęście. Muzeum posiada bogatą kolekcję wyrobów artystycznych kilkudziesięciu kowali polskich, węgierskich i białoruskich. Oprócz tradycyjnych wyrobów artystycznych znajdują się tu również wyroby niezwykłe: żelazny pas cnoty, repliki broni średniowiecznej, patera na owoce wykonana przez kobietę, zegar słoneczny i wiele innych ciekawych prac.

Zamiennie z wizytą u Kowala: wizyta w Młynie Hipolit (a w nim: Muzeum Minerałów, prelekcja na temat budowy Ziemi, pokaz erupcji wulkanu, płukanie złota).

Zamów dokładny program wycieczki szkolnej