POWSIN KONSTANCIN CZERSK

Cena

Cena 46-45+3 44-40+3
55-47+4
39-30+2 29-25+2
1 dzień 45 zł 50 zł 60 zł 70 zł
Cena wycieczki dla grup powyżej 55 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.
Grupa wiekowa:szkoła podstawowa 1-3, szkoła podstawowa 4-6

Cena zawiera

  • przejazd autokarem
  • miejsca gratis dla opiekunów
  • opiekę pilota
  • podatek VAT

Cena nie zawiera

  • opłat za bilety wstępu i przewodników miejscowych

Opis wycieczki

Wizyta w Ogrodzie Botanicznym w Powsiniegdzie przewodnik zapozna uczestników wycieczki z osobliwościami przyrodniczymi ogrodu.

Konstancin-Jeziorna - dawna królewska fabryka papieru proponuje zajęcia muzealne (należy zamawiać z dużym wyprzedzeniem!), na których przedstawiana jest krótka historia papieru i papierni w Jeziornie (skąd wywodzi się papier, na jakich materiałach pisano przed wynalezieniem papieru),  współczesna technologia produkcji papieru. Uczestnicy biorą udział w zajęciach praktycznych, czyli własnoręcznie czerpią papier z masy celulozowej lub makulaturowej. Podczas zajęć każdy z uczestników czerpie po dwa arkusze papieru: jeden z zatopionymi płatkami kwiatów, drugi z użyciem barwników. Jest możliwość poznania jak powstaje w papierze znak wodny. Ręcznie czerpany papier układane są na przygotowane do tego filce, jeden na drugim, a potem w prasie z nadmiaru wody. Następnie papier jest suszony w specjalnych elektrycznych suszarkach. Każdy dostaje na pamiątkę własnoręcznie wyczerpane arkusze. 

Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku- pod koniec XIV stulecia książę Janusz I Mazowiecki zaczął wznosić murowany zamek, na miejsce budowli drewnianej. Jego unowocześnieniem zajęła się królowa Bona, której zamek czerski stał się siedzibą. W pobliżu swojej siedziby założyła uprawę winnej latorośli i włoszczyzny, czyli warzyw przywiezionych z Włoch. Czterdzieści lat później wyjeżdżając pośpiesznie z polskiej ziemi z wszystkich swych posiadłości zbierała skrzętnie kolekcjonowane kosztowności. Legenda mówi że wśród gorączkowego pakowania biżuterii rozerwał się sznur pereł, których królowa nie zdołała pozbierać i teraz w czasie pełni księżyca na murach zamku pojawia się biała postać zbierająca rozsypane niegdyś perły. Lecz gdy tylko zakończy swą pracę zaczyna ją od nowa, bo perły się rozsypują. I czynność ta nie ma końca.

Zamów dokładny program wycieczki szkolnej