LIW WĘGRÓW SUCHA

Cena

Cena 46-45+3 44-40+3
55-47+4
39-30+2 29-25+2
1 dzień 50 zł 55 zł 65 zł 80 zł
Cena wycieczki dla grup powyżej 55 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.
Grupa wiekowa:szkoła podstawowa 4-6, gimnazjum, liceum

Cena zawiera

  • przejazd autokarem
  • miejsca gratis dla opiekunów
  • opiekę pilota
  • podatek VAT

Cena nie zawiera

  • opłat za bilety wstępu i przewodników miejscowych

Opis wycieczki

Liw – około 1429r. książę mazowiecki Janusz I Starszy zbudował zamek murowany na sztucznej wyspie wśród bagien rzeki Liwiec, ówczesnej granicy księstwa. Liwski zamek bronił Mazowsza od wschodu skąd spadały najazdy Jaćwingów i Litwinów, z tej przyczyny książęta osiedlali w ziemi liwskiej głównie rycerstwo. A sam Zamek był domem między innymi Anny Mazowieckiej i królowej Bony. Obecnie jest jednym z największych muzeów broni w Polsce. Wystroju wnętrz dopełniają zabytkowe meble i tkaniny. Zamek ma swoje tajemnice i ducha.

Węgrów – miejscowość o średniowiecznym rodowodzie, położona na granicy Mazowsza i Podlasia. Przez większą część swych dziejów był miastem prywatnym. Dziś do uroczego miasteczka przyciąga pierwotnie gotycki, przebudowany na barokowy kościół farny z tajemniczym Lustrem Twardowskiego i legendą mistrza.

Sucha – wieś na Podlasiu, malowniczo położona nad rzeczką Kostrzyń, wśród lasów przyciągać może turystów nie tylko walorami krajobrazu, ale także starym drewnianym dworem, wokół którego od kilku lat gromadzone są zabytkowe budowle drewniane Podlasia, przenoszone z bliskich i dalszych okolic ocalone tym samy od zagłady.

Ognisko (prowiant we własnym zakresie lub zapewniany przez biuro - 5zł/os).

Zamów dokładny program wycieczki szkolnej