BAGNA BIEBRZAŃSKIE

Cena

Cena 46-45+3 44-40+3
55-47+4
39-30+2 29-25+2
1 dzień 65 zł 70 zł 85 zł 100 zł
Cena wycieczki dla grup powyżej 55 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.
Grupa wiekowa:szkoła podstawowa 4-6, gimnazjum, liceum

Cena zawiera

  • przejazd autokarem
  • miejsca gratis dla opiekunów
  • opiekę pilota
  • podatek VAT

Cena nie zawiera

  • opłat za bilety wstępu i przewodników miejscowych

Opis wycieczki

W programie wycieczki m.in. proponujemy spacer ścieżką edukacyjną"Czerwone Bagno". Ścieżka prowadzi drewnianą kładką i po 700 m dociera do platformy widokowej z panoramą Czerwonego Bagna. W trakcie spaceru można zapoznać się z budową i charakterystyczną roślinnością boru bagiennego. Przy wejściu na ścieżkę stoi "święta sosna", na której dawni mieszkańcy Grzęd zawiesili kapliczkę, jako wotum dziękczynne za uczynione cuda. Na trasie zapoznanie z roślinnością boru bagiennego i wilgotnego, m.in. sosnami, brzozą omszoną, borówką bagienną, mchami, żurawinami błotnymi i rosiczką okrągłolistną. Opisy pozostałych ścieżek na stronie Biebrzańskiego Parku Narodowegowww.biebrza.org.pl.

Dodatkowo w programie zwiedzanie Twierdzy Osowiec zwanej polskim Verdun. Zbudowano ją w latach 1882 - 1915 roku. Carskie umocnienia jako jedne z nielicznych oparły się natarciom wroga w czasie pierwszej wojny światowej i nie zostały nigdy zdobyte. Ze składających się na obiekt czterech fortów, do zwiedzania udostępniony jest tylko fort centralny - w nim mieści się również Muzeum Twierdzy.

Zamów dokładny program wycieczki szkolnej