JURA DLA NAJMŁODSZYCH

Cena

Cena 46-45+3 44-40+3
55-47+4
39-30+2 29-25+2
2 dni 270 zł 280 zł 315 zł 350 zł
3 dni 390 zł 405 zł 450 zł 495 zł
Cena wycieczki dla grup powyżej 55 uczniów oraz poniżej 25 kalkulowana jest indywidualnie na życzenie klienta. Prosimy o kontakt z naszym biurem.
Grupa wiekowa:szkoła podstawowa 1-3, szkoła podstawowa 4-6

Cena zawiera

  • noclegi w pokojach 2-6 osobowych z łazienkami
  • przejazd autokarem
  • miejsca gratis dla opiekunów
  • opiekę pilota
  • wyżywienie (3 posiłki: śniadanie, suchy prowiant, obiadokolacja)
  • koszty realizacji programu
  • podatek VAT

Cena nie zawiera

Opis wycieczki

3 dni

DZIEŃ 1

Muzeum Zapałek – jedyna tego typu placówka w Europie. Zobaczymy sprawny, zabytkowy park maszynowy, dowiemy się jak wygląda cykl produkcyjny od wycinania i korowania drewna po pakowanie zapałek do pudełek. Spacer szlakiem zamków w Mirowie I Bobolicach.

DZIEŃ 2

Dzień rozpoczniemy od wizyty w Hucie Szkła Kryształowego w Zawierciu – zwiedzanie podczas którego można zgłębić tajniki wytopu, formowania oraz zdobienia szkła kryształowego w działającym od 1884 roku zakładzie. Symulator Lotów, Kalejdoskop Gigant, Kołyska Newtona, Wirujący krater czy Telegraf Akustyczny to tylko niektóre z urządzeń, dzięki którym poznacie podstawowe prawa fizyki bo kto powiedział, że wizyta w Parku Doświadczeń Fizycznych musi być nudna? :) Oprócz tego wizyta w niepowtarzalnym Parku Miniatur, który prezentuje Szlak Orlik Gniazd w skali 1:25 rozciągający się od Krakowa, aż po Częstochowę. Po tak emocjonującym zwiedzaniu chwila relaksu w Parku Rozrywki również się przyda :) Wizytę w Parku zakończymy zjazdem na specjalnie wyprofilowanym torze saneczkowym!

DZIEŃ 3

Wycieczka terenowa pn. Co kryją Jurajskie Skały? to spacer z przewodnikiem wśród jurajskich ostańców podczas którego samodzielnie będziemy mogli poszukać skamieniałości okresu jurajskiego w odkrywce geologicznej. Podczas wyprawy poruszane będą m.in. następujące zagadnienia: era mezozoiczna – era dinozaurów, rozkład lądów i oceanów w okresie jurajskim, budowa skał dzisiejszej Jury. Odwiedzimy również największe i najdostojniejsze z Orlich Gniazd – Zamek w Ogrodzieńcu, a także Gród na Górze Birów – rekonstrukcję dawnej osady.

Zamów dokładny program wycieczki szkolnej